• biuro(at)trueit.pl
  • +48 22 299 84 66
  • ul. Młynarska 23 lok. 59, 05-500 Piaseczno

Długie zamykanie/restart/wylogowanie w Windows 7

pattern
blog
26 Feb

Długie zamykanie/restart/wylogowanie w Windows 7

Poniżej opisuję rozwiązanie problemu zawieszania się komputera przy wylogowaniu/restarcie/zamknięciu systemu Windows 7.

Objawy

Problem ten występuje jeśli komputer pracuje w domenie. W przypadku gdy zmienimy ustawienia, aby komputer pracował w grupie roboczej problem zazwyczaj znika. 

Oczekiwanie na zamknięcie systemu, wylogowanie lub restart jest bardzo długi i może zająć nawet kilka lub kilkanaście minut. Większość użytkowników uważa, że komputer się zawiesił, gdyż nie reaguje na żadne skróty klawiszowe (w stylu Ctr+Alt+Dlt, etc).

Rozwiązanie

Konsola Usług

Co zrobić aby komputer pracował w domenie i żeby można było się prawidłowo wylogować, zamknąć komputer lub go zrestartować?

Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy zmienić ustawienia usługi: Menedżer Kont Zabezpieczeń (ang. Secrity Account Manager) z Automatycznego na Ręczny.

Aby to zrobić należy uruchomić konsolę usług: możemy to zrobić w oknie do uruchamiania programów (Win+R) wpisując services.msc,  lub wpisując tą samą frazę w menu Start w polu do wyszukiwania programów i plików.


W konsoli usług (Rys obok) wyszukujemy usługi która się nazywa Menedżer kont Zabezpieczeń. Edytujemy tę pozycję i zmieniamy trym uruchomienia z Automatycznego na Ręczny.

Następnie restartujemy komputer - jeszcze tym razem trzeba poczekać od kilku do kilkunastu minut na restart. Po restarcie gdy komputer się uruchomi jego zamknięcie zajmie nam kilka sekund. 

>