• biuro(at)trueit.pl
  • +48 22 299 84 66
  • ul. Młynarska 23 lok. 59, 05-500 Piaseczno

Tworzenie stopki z logo w programie Mozilla Thunderbird

pattern
blog
26 Feb

Tworzenie stopki z logo w programie Mozilla Thunderbird

Na pierwszy rzut oka stworzenie stopki zawierającej logo firmy oraz danych kontaktowych danej osoby nie jest trywialnym zadaniem. Tak naprawdę jest to prostsze niż się spodziewacie. Aby stworzyć stopkę zawierającą logo oraz dane kontaktowe w programie Thunderbird, nie potrzebna jest znajomość html ani żadnej innej technologii wychodzącej poza możliwości przeciętnego użytkownika komputera. 

Jak więc się do tego zabrać?

Musimy stworzyć szablon stopki. Aby to uczynić wystarczy kliknąć na przycisk tworzenia nowej wiadomości w programie. I zaczynamy tworzyć stopkę tak jakbyśmy pisali normalną wiadomość.

Aby dodać logo firmy musimy je najpierw skopiować do schowka. Aby to uczynić otwieramy logo w dowolnej przeglądarce plików graficznych (np IrfanView) i kopiujemy poprzez kombinację klawiszy Ctrl+C lub Edycja->Kopiuj (w zależności od przeglądarki plików graficznych). Następnie dodajemy plik do naszej wiadomości poprzez kombinację klawiszy Ctrl+v lub Edycja->Wklej. Po tej czynności logo powinno pojawić się w naszej wiadomości tak jak na obrazku poniżej.

>